Stavební díly

Výroba sendvičových panelů pro nízkoenergetické a pasivní dřevostavby

Vlastní výroba certifikovaných panelů pro jakýkoliv typ dřevostavby, jejich následná doprava v přepravním kontejneru na místo určení a montáž u zákazníka je produkčním jádrem naší společnosti. Montáž je realizována v průběhu několika dnů odborně vyškoleným personálem.

Hlavní výhody

  • vhodné pro stavbu nízkoenergetických dřevostaveb, dílen, skladů, chat, garáží atd.
  • skladba na polozámek
  • vysoká efektivita a finanční úspora
  • možnost svépomocné výstavby

Dodávka a montáž dřevených střešních konstrukcí

Zajišťujeme kompletní dodávku a montáž dřevěných střešních konstrukcí, případně jejich částí. Konstrukce krovu jsou vyráběny technologií společnosti MITEK Industries. Jde o sbíjené dřevěné vazníky, které jsou spojovány pomocí ocelových spojovacích desek s prolisovanými hroty – nazývané také technologií Gang-Nail. Střešní vazníky jsou moderním a rychlým řešením pro Vaši novou střechu jakéhokoli typu.

O systému Gang-Nail

Systém není nikterak horkou novinkou – používá se již zhruba 40 let. V naší vlasti se většinou užívá název „styčníková deska„. Anglický název by se dal volně přeložit jako „parta hřebíků“. Toto oboru neznalému také moc nepomůže v pochopení, a tak si popíšeme, v čem systém spočívá. Ona parta hřebíků je v podstatě pravdou a styčníková deska také: Systém se zakládá na ocelovém pozinkovaném plechu různých tloušťek a rozměrů, který je speciálně prolisovaný tak, že z něj jednostranně či oboustranně „trčí“ velké množství trnů-hřebíků. „Otrněné“ desky však nelze zarážet ručně kladivem… Výrobní proces například příhradového nosníku s oboustranným opláštěním spojů: Na velkoplošný ocelový stůl se přesně podle výkresu vyskládají prvky o různých délkách a úhlech zaříznutí – tloušťka musí být jednotná. Na horní stranu se do místa spojů položí styčníkové desky a poté se jednotlivě do dřeva zatlačí lisem. Nosník se jeřábem otočí a desky se zalisují i z druhé strany. Výsledný nosník má okamžitě vysokou tuhost a je jeřábem přemístěn do skladu. Systémem lze vyrobit například střešní, stropní či stěnové nosníky, regály, mostovky, atd..

© Copyright - EKOkonstrukce, s r.o.